26.05.2010 r. - Wycieczka klas I-III do Bóbrki i Krosna

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 26.05.2010 r. - Wycieczka klas I-III do Bóbrki i Krosna

W dniu 26 maja uczniowie klas I-III naszej szkoły udali się na wycieczkę do Bóbrki i Krosna. Pogoda tego dnia była wyjątkowo sprzyjająca. Rano pięknie świeciło słońce i było ciepło. Program naszej wycieczki został w pełni zrealizowany.

Najpierw uczniowie zwiedzili Bóbrkę, w której mieści się Muzeum Przemysłu Naftowego Ignacego Łukasiewicza. To właśnie on w 1854 r. zbudował tutaj pierwszą w świecie kopalnię ropy naftowej, nazywanej wtedy olejem skalnym. Kopalnia ta działa do dziś. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z życiem i działalnością Ignacego Łukasiewicza, zwiedzili też budynek, w którym pracował. Oglądali urządzenia, które wydobywają ropę naftową, podziwiali ekspozycję przedstawiającą historię i teraźniejszość przemysłu naftowego.

Następnie udaliśmy się do Krosna, w którym dzieci mogły się wesoło bawić na sali zabaw „Fikoland”. Podczas zabawy uczniowie korzystali z trampoliny, pięknego nadmuchiwanego zamku, zjeżdżalni, toru przeszkód i basenu z kulkami. W czasie naszego tam pobytu organizowano różne konkursy z użyciem liny i skakanek. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni.

W drodze powrotnej czekała nas jeszcze jedna atrakcja. Był nią posiłek w barze McDonald’s w Krośnie. Nasza wycieczka była bardzo udana. Do Pakoszówki wróciliśmy pełni wrażeń, bogatsi o wiedzę o wielkim Polaku Ignacym Łukasiewiczu, który rozsławił nasz region i Polskę na cały świat.

Kierownikiem wycieczki była pani Danuta Froń, natomiast opiekunami pani Władysława Galant, pani Danuta Ostrowska – Szafran i pani Beata Dąbrowska.