Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 08.06.2010 r. - Rozstrzygnięcie konkursu "Pogadaj ze zwierzakami co zrobić z odpadami"

Dnia 08.06.2010 r. w Sanockim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pogadaj ze zwierzakami co robić z odpadami”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych im. Ignacego Łukasiewicza.

Celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci i ich rodziców działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego i dbałość o prawidłowe wykorzystanie jego zasobów. Ponadto konkurs powinien uzmysłowić młodym twórcom jak szkodliwe jest zaśmiecanie środowiska i jakie skutki przynosi ludzka bezmyślność w tym zakresie. Ważne było także, aby konkurs połączony był z lekcją uświadamiającą potrzebę działań na rzecz ochrony środowiska i koniecznością sprzątania Ziemi.

Nasza szkoła przedstawiła do konkursu 21 najciekawszych prac. Jury wyłoniło 12 zwycięzców, w tym dwoje z naszej szkoły – Jakuba Marczaka z kl. I oraz Wiktorię Burnat z kl. I. Wśród ośmiu wyróżnionych prac znalazło się aż 4 z naszej szkoły – były to prace Miłosza Kosara z kl. I, Martyny Górniak z kl. II, Magdaleny Radwańskiej z kl. II oraz Izabeli Stabryły z kl. II.

Organizatorem konkursu było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Oddział w Sanoku, które przygotowało dla nagrodzonych wspaniałe upominki. Jednym z nich było uczestnictwo w spektaklu pt. „Pinokio”, przygotowanym przez Teatr Maska z Rzeszowa. Gratulujemy wszystkim laureatom!