11.06.2010 r. - "Baw się i bądź bezpieczny" - podsumowanie programu

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 11.06.2010 r. - "Baw się i bądź bezpieczny" - podsumowanie programu

W dniach 17.05. – 11.06.2010 r. w naszej szkole realizowany był program Unicef „Baw się i bądź bezpieczny”. Projekt obejmował uczniów klas IV-VI, a realizowany był w ramach godzin wychowawczych i wychowania fizycznego.

Celem kampanii było przygotowanie dzieci do zbliżających się wakacji poprzez uwrażliwienie ich na różne zagrożenia mogące prowadzić do utraty zdrowia. I tak, w ramach projektu uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji ryzykownych mogących doprowadzić do  zagrożenia zdrowia i życia, oraz jak należy się zachować, kiedy dochodzi do wypadku. Program zajęć obejmował takie zagadnienia jak:

•Wszystko o obrażeniach,
•Bezpieczeństwo na drodze,
•Zapobieganie utonięciom,
•Zapobieganie oparzeniom,
•Zapobieganie upadkom,
•Zapobieganie zatruciom,
•Bezpieczeństwo dzieci na wsi,
•Pierwsza pomoc.
Na pierwsze zajęcia zaproszeni zostali przedstawiciele KPP w Sanoku, którzy zapoznali dzieli z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zajęcia prowadzone były z użyciem prezentacji multimedialnej i innych pomocy nadesłanych przez Unicef. Dzieci aktywnie uczestniczyły w lekcjach, chętnie dzieliły się swoimi przemyśleniami i wnioskami. Ponadto wykonano gazetkę tematyczną, która pozwoliła utrwalić uczniom zdobyte wiadomości.

Koordynatorem projektu była pani Katarzyna Gąska.