Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 14.06.2010 r. - Podsumowanie projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"

14 czerwca o godz. 12:00 w Szkole Podstawowej w Pakoszówce odbył się pokaz efektów pracy uczniów klasy pierwszej zdobytych podczas realizacji II etapu Projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczniowie klasy pierwszej piosenką „W zaczarowanym teatrze” wprowadzili w temat pokazu i wraz z wychowawczynią Danutą Ostrowską – Szafran serdecznie powitali przybyłych na pokaz gości – panią dyrektor Małgorzatę Wileczek, Grono Pedagogiczne, uczniów klas II – VI, rodziców, dyrekcję Niepublicznego Przedszkola w Pakoszówce - panią Ewelinę Nieznańską wraz z uczniami klasy „0” i ich wychowawczynię panią Zuzannę Bulandę. Nasi uczniowie zaprosili gości do wspólnej podróży do „Świata Baśni”.

Wędrówkę rozpoczęła piosenka pt. „Podróż do Krainy baśni”, którą śpiewano z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych, a jej słowa, melodia i akompaniament został opracowany według pomysłu dzieci oraz scenka dramowa pt. „Pomysł na baśń” przybliżająca sylwetkę i twórczość H. Ch. Andersena, której bohaterami byli baśniopisarz Andersen, kotek i myszka.

Następnym punktem pokazu była inscenizacja baśni Andersena „Calineczka”. Dzieci wcielały się w role bohaterów baśni: Wróżki, Kobiety, Calineczki, Elfa, Żaby, Motyla, Chrabąszcza, Biedronki, Myszy, Kreta, Jaskółki, i odgrywały poszczególne sceny w kostiumach indywidualnie zaprojektowanych i wykonanych z pomocą nauczyciela. Wszystko odbywało się na tle scenografii adekwatnej do poszczególnych aktów z zaakcentowaniem lasu, domku Kobiety i Myszy, jeziorka i bagienka, podziemia Kreta, ogrodu pełnego kwiatów. Wykorzystano także tło muzyczne, nagrania odgłosów przyrody.

Następnie Calineczka, królowa Elfów, wykonała improwizowany taniec solowy do utworu instrumentalnego „Melodia Odrobinki”, po czym odbył się bal w Królestwie Elfów na cześć Calineczki. Królewska para i bohaterowie baśni wykonali taniec do muzyki P. Czajkowskiego „Walc kwiatów”.

Uwieńczeniem pokazu był wspólny poczęstunek przygotowany przez uczniów i rodziców oraz rozdanie upominków w postaci myszek – pacynek w podziękowaniu uczniom za udział w projekcie „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.