Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 15.06.2010 r. - Rozstrzygnięcie III Gminnego Konkursu Wiedzy o św. Andrzeju Boboli

7 czerwca odbył się pierwszy, szkolny etap III Gminnego Konkursu Wiedzy o Świętym Andrzeju Boboli. Do konkursu przystąpiło 6 ochotników z naszej szkoły. Uczniowie tydzień wcześniej spotkali się z nauczycielem historii, by wstępnie zapoznać się z  postacią św. Andrzeja Boboli. Samodzielnie mieli poszerzać swoje wiadomości w oparciu o dostępne źródła oraz o książkę ks. Józefa Niżnika „Duszochwat ze Strachociny”.
Po napisaniu testu do drugiego etapu przeszli: Dominika Dżugan (kl. VI) oraz Kamil Wyskiel (kl. V). Pojechali oni na drugą, właściwą część konkursu wiedzy do Strachociny w dniu 15 czerwca 2010r. Dzień wcześniej, w ramach przygotowania do II etapu, uczniowie zwiedzili Bobolówkę i Kościół Parafialny w Strachocinie, co pozwoliło im utrwalić zdobyte wiadomości.
Finał konkursu miał formę testu. Dominika zajęła II miejsce, a Kamil - IV. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Elżbieta Dobosz.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.