25.06.2010 r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010

Jesteś tu: » Rok szkolny 2009/2010 » 25.06.2010 r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

„Pożegnania nadszedł czas..”- takie motto przyświecało naszej szkolnej społeczności w ostatnim dniu roku szkolnego 2009/2010. Uroczystość rozpoczęła się piękną  Mszą świętą, po której uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami zebrali się na holu szkolnym, gdzie  dyrektor szkoły Małgorzata Wileczek, powitała uczniów, nauczycieli i licznie przybyłych rodziców oraz podsumowała miniony rok szkolny. Dyrektor szkoły odczytała też list Pani Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall.

Dla szóstoklasistów 25 czerwca 2010 r. był dniem wyjątkowym, ostatnim dniem w szkole podstawowej… W swoim pięknym programie artystycznym zabrali nas w sześcioletnią podróż po swoich szkolnych przeżyciach. Razem z nimi wspominaliśmy ich pierwsze zmagania z literkami i cyferkami, uroczyste pasowanie na ucznia i kolejne lata nauki. Najważniejsze zaś jest to, że nie zapomnieli o tych, którzy pomogli im te sześć lat przejść z uśmiechem: o rodzicach, nauczycielach, starszych i młodszych kolegach. Oprócz chwytających za serce słów były kwiaty, które jako symbol wdzięczności szóstoklasiści złożyli na ręce pracowników szkoły. Następnie absolwentka Alicja Litwa przekazała na ręce nowo wybranej przewodniczącej Samorządu Szkolnego Natalii Jastrzębskiej Kronikę SU – symbol władzy uczniowskiej.

Tradycją naszej szkoły jest, że o swoich starszych kolegach nie zapominają piątoklasiści, którzy nie tylko przygotowali dla naszych absolwentów humorystyczny program artystyczny, podczas którego przyznali im „Oskary”  za  niezapomniane kreacje aktorskie w sześcioletnim serialu „Szkoła Podstawowa w Pakoszówce”, lecz także wręczyli słoniki na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil.

I wreszcie nadszedł najbardziej oczekiwany przez uczniów naszej szkoły moment – wręczenie nagród. Najlepsi uczniowie z klas IV-VI za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, zaś uczniowie klas I-III dyplomy „Wzorowego Ucznia”. Piękne książki otrzymali także ci, którzy mogli się pochwalić 100% frekwencją. Dyplomami  i nagrodami rzeczowymi zostali także wyróżnieni uczestnicy konkursów ogólnopolskich z matematyki i języka polskiego oraz  laureaci licznych konkursów szkolnych.