Strona startowa

Jesteś tu: » Strona startowa

  
 

Dni Spontanicznych Ludzi

Spontaniczność to żywiołowe, odruchowe zachowanie, związane z umiejętnością podejmowania szybkich decyzji, objawiające się wyłącznie w warunkach wolności i nie mające nic wspólnego z przymusem. Można rzec, że spontaniczni ludzie są jak bąbelki w napojach gazowanych. Potrafią bez zastanowienia szybować w górę i uwalniać swoje emocje, realizując swoje pragnienia i zamieniając je w rzeczywistość.

Dni Spontanicznych Ludzi
czytaj więcej

5 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna SU na rok szkolny 2017/2018.
W głosowaniu wzięło udział 65 uczniów z klas I, III, IV-VII.
Oddano 65 ważnych głosów.

05.10.2017 r. - Wybory do Samorządu Uczniowskiego
czytaj więcej

W dniach 21-23.09.2017r uczniowie naszej szkoły w składzie: Julia Kosar kl. VII, Karolina Kurcoń kl. VI i Dawid Głód kl. VI wywalczyli drużynowo I miejsce w konkursie wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu.
Na szczególne uznanie zasługują dziewczynki, które indywidualnie wśród uczestników konkursu wykazały się szczegółową wiedzą o Patronie Szkoły - Julia zajęła I, a Karolina II miejsce.
Konkurs odbył się w ramach XIII Ogólnopolskiej Sesji Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Organizatorem sesji był Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała pani Dyrektor Małgorzata Wileczek, zaś przygotowywała do konkursu pani Elżbieta Dobosz.

21-23.09.2017 r. - Sukces naszych uczniów w Płocku!!!
czytaj więcej

Dnia 11 września naszą szkołę odwiedził przedstawiciel  Policji  w Sanoku  P. Paweł Turzeniecki, który przeprowadził z uczniami pogadankę na temat „ Bezpieczna droga do szkoły”. Zapoznał dzieci     z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, przechodzenia przez jezdnię. Uświadomił  konsekwencje wynikające  z braku przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

11.09.2017 r. – Spotkanie z policjantem
czytaj więcej

W dniu 4 września 2017 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Zainaugurowaliśmy go o godz. 8:00 mszą św. w kościele parafialnym w Pakoszówce. Następnie wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie zabrzmiał pierwszy dzwonek.Pani Dyrektor Małgorzata Wileczek serdecznie powitała rodziców, nauczycieli oraz uczniów.

04.09.2017 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
czytaj więcej

"Już wakacje, już zabawa!
Wolny czas i wielka laba.
Można sobie leniuchować,
nocą gwiazdy obserwować,
można także długo spać
bo nie trzeba rano wstać..."

 

Nadszedł tak upragniony przez wszystkich uczniów dzień. Dzień zapowiadający dwa miesiące odpoczynku od obowiązków szkolnych.

23.06.2017 r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
czytaj więcej

W dniu 19 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów  z lekarzem panią doktor Magdaleną Wileczek. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowie i  o przestrzeganie zasad higieny osobistej. Pani doktor mówiła głównie o tym jak przestrzegać  zasad higieny szczególnie podczas letnich  upałów. Kazała pamiętać o codziennym, dokładnym myciu całego ciała. Czynność tą najlepiej wykonywać wieczorem.

19.06.2017  - Spotkanie uczniów z lekarzem
czytaj więcej

13 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Strachocinie odbył się X gminny konkurs wiedzy pt. "Święty Andrzej Bobola - Męczennik i Patron Polski", w którym wzięły udział uczennice klasy VI Julia i Izabela. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test wiedzy w dwóch kategoriach tj. szkoła podstawowa i gimnazjum. W bardzo trudnym teście przygotowanym przez organizatorów należało wykazać się szczegółowymi informacjami o życiu i męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli.

13.06.2017 r. - Udział uczennic w X Gminnym Konkursie o św. Andrzeju Boboli
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl